vesti24.mk

Tag : Туркиш ерлајнс

ВЕСТИ

Патник сведочи за хорор во авион на „Туркиш Ерлајнс”: За малку ќе се срушевме над Скопје!

admin
Патниците на Туркиш Ерлајнс, доживеа невидина драма, која цел живот ќе ја паметат, на летот од Истанбул за Скопје. За неуспешниот лет на скопскиот аеродром...
ВЕСТИ СВЕТ

„Туркиш ерлајнс” го собори рекордот на дневно опслужени патници

Ferad Aruc
„Вчера го соборивме историскиот рекорд. Летавме со 253.000 патници на 1.547 летови кон нивните сакани и остваривме процент од околу 75 отсто полетувања навреме“, наведе...
Uncategorized

(ВИДЕО) Кошаркарската екипа на Фенербхахче шампион на сезоната 2016-2017

admin
Честитки од државниот врв до екипата на Фенербахче за победаата и шампионската титула. Машката кошаркарска екипа на Фенербхахче на натпреварите на финалната четворка на Евролигата...