vesti24.mk

Tag : Турска верзија

ЗАБАВА

Со оваа песна Македонија освои најголем успех на Евровизија, слушнете ја турската верзија

Ferad Aruc
Песната „Нинанајна“ со која Елена Ристеска нè претставуваше на Евровизија во 2006 година доби турска верзија. „Tam Vakti“ се вика преработката на турски јазик, а...