vesti24.mk

Tag : Турци

СВЕТ

Масовна тепачка на Турци и Курди на германски аеродром

Ferad Aruc
Повеќе од 180 луѓе се вмешаа во судирот на Турци и Курди на аеродромот во Хановер. Четворица се повредени во инцидентот во кој полицијата морала...