vesti24.mk

Tag : туширање

ЗАБАВА

Совети: Како треба да се туширате во зима за кожата да ви биде убава?

admin
Врелиот туш во зима изгледа како кратко бегство во рајот, но освен тоа што е пријатен тој не носи друг бенефит. Американските дерматолози велат дека...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Не ви требаат скапи третмани за убава кожа, еве како ви помага редовното туширање

admin
Влагата која се создава за време на туширањето со топла вода е благодет за дишните патишта, синусите, грлото и бронхиите. Ако се концентрирате на бавно...
ЗАБАВА

Совети од дерматолог: За време на туширањето ги правите овие големи грешки

admin
Долготрајното капење со топла вода може да доведе до длабоко сушење на кожата, предупредуваат експертите. Дерматолозите тврдат дека може да предизвика црвенило и иритација на...
ЗАБАВА

Сите ги правиме овие работи во зима, но мора да престанеме со нив!

admin
Во зима кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и чувствителна. Ова се неколку работи со кои несвесно ја оштетувате кожата....
ЗАБАВА

Правите грешки кога се туширате: Само овие 5 места треба да ги миете со сапун

admin
Експертите тврдат дека туширањето еднаш дневно е сосема доволно и дека повеќе од тоа не е потребно. -И јас лично сакам да се туширам два...
ЗАБАВА

Дали се туширате секој ден: Многу е важно искрено да одговорите, барем во себеси-еве зошто

admin
Тим на научници проверил како прескокнувањето на секојдневното туширање влијае на кожата и здравјето. Имено, некои тврдат дека не треба да се туширате секој ден...
ЗАБАВА

Навиките при туширање говорат за карактерот на човекот

admin
Делот од телото со кој го почнува туширањето, кажува многу за човекот, за неговиот карактер и навики, објави порталот „Брајтсајд“, посочувајќи конкретна листа со делови...
ЗАБАВА

Туширање со топла или студена вода? Ова се 8-те важни разлики

admin
Некои од нас ја преферираат топлата, други пак постудената вода за туширање. Но, што е подобро и кои се разликите меѓу туширањето со топла и...
ЗАБАВА

Лекарите препорачуваат утринско туширање, еве и зошто

admin
Туш наутро или долго вечерно капење – имате две опции, зарем не? Не, ако ги прашате експертите. Повеќето лекари препорачуваат утринско туширање. Еве зошто: Го...
ЗАБАВА

Сигурно и вие ги правите овие грешки кога се туширате: Прочитајте што мора да промените веднаш

admin
Според статистиката човек просечно поминува година и половина во тоалет, а дури шест месеци поминуваме во туширање. Овој факт не е изненадувачки, бидејќи хигиената игра...
ЗАБАВА

Звучи чудно, но ова е една работа што не треба да ја правите пред првото излегување

admin
Имате закажано состанок вечерва и сосема нормално, сакате да се покажете во најдоброто светло? Да, вие слободно можете да се нашминкате и да го облечете...
ЗАБАВА

Мислела дека нејзиниот сопруг се тушира, но кога ја отворила вратата следело вистинско ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

Ferad Aruc
Ова видео е вирално, стана вистински хит на Интернет и има гледаност од над 5 милиони прегледи. Искуството што го имала оваа жена со нејзиното...