vesti24.mk

Tag : убавина

ЗАБАВА

Дами, ако се пронајдете во овие реченици вие сте неодоливи убавици!

admin
Жените често запаѓаат во очај поради убавината, држат строги диети и се подложуваат на пластична хирургија. Но, кога станува збор за убавината не е се...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Кои се најубавите хороскопски знаци?

admin
Иако убавината навистина во очите на набљудувачот не може да се генерализира, некои астролози тврдат дека овие три хороскопски знаци се меѓу најубавите претставници во...
ЖИВОТ ЗАБАВА СПОРТ

30 вежби кои треба секојдневно да ги правите за да добивате совршен задник

Ferad Aruc
Заоблен и цврст задник е сон на секоја девојка и страст на мажите, па не е ни чудно што неретко главната фитнес задача е токму...
ЗАБАВА

Докторите за неа имаа лоши прогнози, но таа ги победи сите: Има Даунов синдром и победи на интернационален избор за убавина (ВИДЕО)

admin
19-годишната Кејти Грант од Ирска е тинејџерка со Даунов синдром на која докторите ѝ предвидувале иднина обоена во најтемни бои. Но, таа е инспирација за...
ЗАБАВА

ФОТО: Ова е најубавото девојче на светот, титулата ја превзема поради уникатниот изглед

admin
5-годишно девојче беше прогласено за најубавото девојче во светот, откако фотограф објави нејзини слики на Инстаграм. Jare од Нигерија позира пред објективот на фотографот во...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Ова е вистинско женско тело: Манекенката ја покажа фигурата само после еден месец откако се породи

Ferad Aruc
Супермоделот Кендис Сванеапол пред помалку од еден месец на свет го донесе синот Ариел. Манекенката која е најпозната по соработката со брендот Викторија Сикрет, пред...
Uncategorized ЖИВОТ

Четири жени со потполно различни облици на телото облекле ист број на костим за капење – резултатот е неверојатен

admin
Четири жени со потполно различни облици на телото облекле ист број на костим за капење, со што испратиле моќна порака. Плус сајз манекенката Сони Тарнер...
ЗДРАВЈЕ

Американска манекенката ја открила формулата со која за 30 дена го исчистила лицето од акни

Ferad Aruc
Американската манекенка Бриана Лопез го исчистила своето лице од акни со помош на природни лековити производи. Таа на својот Инстаграм профил објавила фотографија пред и...
МОДА

10-те најубави фризури на доделувањето на “Златните глобуси” кои можете лесно да ги ископирате

Ferad Aruc
Како што веќе пишувавме, 75-то доделување на “Златните глобуси” подигна голема прашина и предизвика бурни реакции и воодушевување бидејќи речиси сите познати дами одлучија да...