vesti24.mk

Tag : Убиени

СВЕТ

Канада: Со комби влетал меѓу пешаци и убил девет лица – погледнете го драматичното апсење на напаѓачот

Ferad Aruc
Како што пренесуваат канадските медиуми кои што се повикуваат на директни извори од истрагата, најмалку 9 лица се убиени откако комби влетало меѓу пешаци. Девет...