vesti24.mk

Tag : убиено момче

ВЕСТИ

Познат идентитетот на убиеното момче во Ново Лисиче: Бил кошаркар на МЗТ Скопје

admin
Седумнаесет годишен кошаркар на МЗТ Скопје, Никола Христовски, кој играл за кадетите и јуниорите на „штрковите“ е тинејџерот кој синоќа смртно настрада во тепачка во...
ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ОД МВР: Прободеното момче во Ново Лисиче починало во болница, убиецот приведен

admin
На 14.08.2019 во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој...