vesti24.mk

Tag : убиство

ВЕСТИ

Монструозно убиство во Гостивар: Со секира и нож си ја убил сопругата

admin
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, во координација со екипа на крим техника од Министерството за внатрешни работи, изврши увид на местото каде...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Македонец уапсен на Малта, се сомничи за двојно убиство

admin
Виктор Драгомански, вработен како обезбедување во угостителски објект на Малта е уапсен под сомнение за двојно убиство извршено во островската држава, објави TVM од Малта....
ВЕСТИ

Предложено задолжително психијатриско лекување за млад скопјанец обвинет за убиство на сопствениот татко

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за изрекување мерка на безбедност – задолжително психијатриско лекување...
ВЕСТИ

Најнови детали за убиството во Тафталиџе: Му тропале на врата и му се заканувале, тој излегол со пиштол и пукал

admin
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против лицето осомничено за вчерашното убиство во Тафталиџе и побара мерка притвор....
ВЕСТИ

Истрага и притвор за лице осомничено за убиство на жена во Шуто Оризари

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице заради постоење на основано сомневање дека сторил едно...
ВЕСТИ

Скопјанка убиена во Шутка, настрадала во кавга на скарани братучеди

admin
Скопјанка била убиена вечерва во скопската населба Шуто Оризари, објави 24 Инфо. Според извори од истрагата, убиството се случило околу 22.30 часот. Жената (31) настрадала...
ВЕСТИ

Нови детали за убиството во тетовско: Работник го усмртил работодавачот со камен во глава

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово врши увид на местото на кое 45-годишен жител на тетовското село Јанчиште, денеска во 13:30 часот го...
ЗАБАВА

Жена од 140 килограми си го убила момчето седејќи врз него: Го прободела со нож, па го смачкала до смрт

admin
Четириесет и четиригоришната Винди Томас од Пенсилванија, САД, се изјасни виновна за убиство од трет степен на нејзиното момче, Кино Батлер (44) во нивниот дом...
БАЛКАН ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

Петмина Срби осудени за убиството на Американецот, двајца ослободени

Ferad Aruc
Најголема казна добил Душан Ранковиќ, и тоа од 10 години затвор. Ненад Јовановиќ и Синиша Петровиќ, кои се бранеле од слобода и се товарат за...
ЗАБАВА

„Убив цело семејство“: Ловџија се пофали со својот плен, па стана мета на жестоки осуди

admin
Членот на Комисијата за рибарство и дивеч во американската држава Ајдахо, Блејк Фишер, предизвика ужас на социјалните мрежи и во јавноста со објавените фотографии од...
ЗАБАВА

Син на руски тајкун претепал до смрт порно актерка, а кога ќе дознаете што и направил неговиот татко во тоалетот ќе се стаписате (ФОТО)

admin
Андреј Деменков (32) од Русија со повеќе од 100 удари со тап предмет ја уби порно актерката Олга Кудров која инаку била мајка на едно...
ЗАБАВА

Жена напишала есеј „Како да го убиеш мажот“ – па навистина го убила

admin
Ненси Кремптон Брофи од Орегон пред неколку години напишала роман под наслов „Како да го убиеш мажот?“, а минатата седмица беше уапсена под сомнение дека навистина...