vesti24.mk

Tag : УБК

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Судења за „Трезор“ и „Титаник 3“

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје за претпладнво се закажани 2 судења на специјалното јавно обвинителство. За случајот „Трезор“, судењето не може да почне 4 месеца,...
МАКЕДОНИЈА

И Мијалков ќе одговара кривично за тортура врз Љубе Бошкоски

Ferad Aruc
Апелацискиот суд во Скопје ја прифати жалбата на СЈО на одлуката на кривичниот суд со која поранешниот директор на УБК беше изземен од обвинението за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почнуваат реформите на Прибе! Уставен суд денеска расправа дали УБК може да прислушува без судски налог

admin
Уставниот суд ја почна расправата за уставноста и законитоста на контроверзниот член 175 од Законот за електронски комуникации, со кој на телекомуникациските оператори во земјава...