vesti24.mk

Tag : увоз

ВЕСТИ

Извозот во првите седум месеци со пад од 21,4 отсто, кај увозот намалување за 17,3 отсто

admin
Во првите седум месеци од годинава извозот бележи пад од 21,4 отсто во однос на тој период лани, објави Државниот завод за статистика. Според обајвените...