vesti24.mk

Tag : Удавена девојка

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: После трагедијата во Гостивар, размислуваме за законска измена за справување со кучињата!

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев изрази жалење за трагедијата што се случи во Гостивар, каде тинејџерка бегајќи од куче се удави во Вардар. Проблемот со бездомните кучиња,...