vesti24.mk

Tag : Удар од гром

ЗАБАВА

Kамери снимија како гром удри во дете – момчето преживеа (ВИДЕО)

admin
Тринаесетгодишното момче Џосаја Вајдмен се шетало со пријател по паркот во Ел Мираж, во Аризона, кога во него удрил гром. На снимката од надзорната камера...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Грција: Гром удри во автобус со патници, возилото целосно изгорело (ВИДЕО)

admin
Меѓуградски автобус изгорел од удар на гром во североисточна Грција, но за среќа никој не бил повреден, соопштила грчката противпожарна служба. Автобусот патувал на релација...