vesti24.mk

Tag : уким

ВЕСТИ

Продолжени се јунската и септемвриската сесија, важни информации за студентите на УКИМ

admin
Јунската испитна сесија на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ е продолжена за две недели, односно, наместо да трае од 1 до 30 јуни, се продолжува до...
ЗАБАВА

ФОТО: Дали знаете кој објект се наоѓал на денешниот паркинг-простор кај „Холидеј ин“?

admin
На местото каде што е сега паркинг-простор спроти хотелот „Холидеј ин“, на кој наскоро ќе се градат згради порано се наоѓал УКИМ. Зградата нсатрадала во...