vesti24.mk

Tag : Укинување

ВЕСТИ

Данаиловски за РТС: Прераното укинување на рестриктивните мерки доведе до зголемување на бројот на новозболени

admin
Рестриктивните мерки беа укинати доста рано и пребрзо и затоа дојде до поратс на бројот на новозаболени, вели за РТС епидемиологот Драган Данаиловски. -Рестриктивните мерки...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЕ УКИНУВА ДОДАТОК ЗА ТРЕТО ДЕТЕ

Ferad Aruc
Измените во Законот за заштита на децата предвидуваат укинување на додатокот за трето дете воведено во 2009 година од владата на ВМРО-ДПМНЕ. Предлог законот веќе...
Uncategorized БАЛКАН

На ЕУ самитот во Софија се чека историска одлука за роамингот на Западен Балкан

admin
Големи се шансите на Самитот на Европската Унија кој се одржува во Софија да биде донесена одлука за укинување на роамингот за државите од Западен...