vesti24.mk

Tag : Украина

ЗАБАВА

ШОКАНТНО ВИДЕО: Погледнете како обезбедувањето замолчи новинарка да постави прашање!

admin
Човек од обезбедувањето замолчи новинарка кој сакаше да му постави прашање на претседателот на Украина, Петро Порошенко. Погледнете го шокантното видео.  Видео: Мотика извор:курир.мк...
ВЕСТИ СВЕТ

Германски “Die Welt”: Никој нема да ризикува војна со Русија! НАТО само ќе ја потапка Украина по рамо

Ferad Aruc
Во најновата ескалација на судирите меѓу Украина и Русија, Киев вовел воена состојба во десет региони кои се граничат со Русија и бара воена помош...
ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Жириновски: Војна е неизбежна! Украина го активирала пеколниот план Барбоса 2 – напад на Русија!

Ferad Aruc
“Планот “Барбоса 2 – Напад на Русија” е веќе потпишан и украинската армија се подготвува за тоа”, изјавил лидерот на Либерално-демокартската партија на Русија и...
ЖИВОТ ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Поп ѕвездата ги покажала ненормално долгите нозе и голиот задник

Ferad Aruc
Украинската поп ѕвезда која оваа година беше прогласена за најубава жена, го покажала својот гол задник на Инстаграм и ги воодушевила бројните фанови на оваа...
ВЕСТИ СВЕТ

Убиен лидерот на проруските сепаратисти во украинската Доњецк

Ferad Aruc
Командантот на проруските бунтовници во Доњецката област, која се отцепи од Украина, Александар Захарченко загина во експлозија на бомба во ресторан во Доњецк. Администрацијата на...
Uncategorized ЗАБАВА

Погледнете снимката на секси граничарки кои ја чуваат Украина (ВИДЕО)

admin
Видеото во кое полуголи украински граничарки танцуваат на песна на корејски рапер, станало хит на интернет. Девојките кои се облечени само во долна облека и...
Uncategorized

Арапски весник открива: Европска лидерка земала пари од Гадафи!

Ferad Aruc
Украинските инспектори ги истражуваат наводите дека поранешниот либиски лидер Моамер Гадафи, дал повеќемилионска донација во евра за претседателската кампања на Јулија Тимошенко во 2010. година,...
СВЕТ

Проговорил човекот кого се обиделе да го убијат со отров: “Русија е најголема закана на Европа”

Ferad Aruc
Јушченко воопшто не се сомнева дека руски агенти го отруле Скрипал и вели дека светот мора одлучно и обединето да реагира на руската империјалистичка политика....
СВЕТ

Мистерија на авионот полн со мигранти: Слетал во Унгарија, ни трага од пилотот, ни екипажот

Ferad Aruc
Унгарските медиуми пренесуваат дека ова е прв случај на шверц на мигранти со авион во таа земја. Полицијата запленила авион “Антонов” со кој во Унгарија...
СВЕТ

Драма во Украина: Полицијата го уапсила Сакашвили на кров, се заканувал дека ќе скокне (ВИДЕО)

admin
Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Сакашвили, бил уапсен денес во Киев, на кровот на својот дом, од каде претходно се заканил дека ќе скокне. Припадниците...