vesti24.mk

Tag : украсување

ЗАБАВА

Кое е вистинското место за да ја поставите елката и како да украсите – ова се совети по Фенг шуи

admin
Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за...
ЗАБАВА

БИДЕТЕ УНИКАТНИ: Одлични идеи за семејно украсување и изработка на новогодишни детали (ВИДЕО)

admin
Сакате нешто уникатно за Нова година и божиќното украсување во домот ви е забавно? Еве идеи само за вас. Идеите се едноставни, а да ги...
ЗАБАВА

ВИДЕО: 15 години прави вистински спектакл за Божиќ, но сега има неочекуван проблем

admin
Том Апручи од Њу Џерси сака да го слави Божиќ со голем стил. Оваа година тој на својата куќа поставил 300.000 светилки и синхронизирана музика,...