vesti24.mk

Tag : улица

ЗАБАВА

ПРЕСЛАТКА ГЛЕТКА: Мечка се обидува да го премине патот 20 минути со своите немирни младенчиња

admin
Иако ова животно преминуваше на патот траеше најмалку 20 минути и доведе до создавање редици и чекање, сите возачи трпеливо чекаа додека мечката не ги...
ЗАБАВА

Наградна игра со цел децата почесто да излегуваат на улица

admin
Оваа есен, 7.000 ученици од 27 училишта во Виена, Австрија, имаат можност да соберат поени, да се натпреваруваат и да освојат вредни награди преку –...