vesti24.mk

Tag : улични кучиња

ЗАБАВА

Само една земја на светот нема кучиња скитници: Еве како го решиле проблемот

admin
Ширум светот постојат околу 200 милиони кучиња скитници, проценува Светската здравствена организација. Меѓутоа, Холандија не придонесува за оваа статистика, бидејќи станала првата земја на светот...