vesti24.mk

Tag : упис

ВЕСТИ

МОН објави кога ќе бидат уписите во основните и средните училишта, како и на факултетите

admin
Уписите во основните и средните училишта ќе се спроведат во јуни, соопшти денеска министерот за образование и наука Арбер Адеми. На прес-конференцијата во Владата, Адеми...