vesti24.mk

Tag : Урнат Авион

СВЕТ

Урнат руски авион во Сирија, пилотот заробен (видео)

Ferad Aruc
Руски воен авион бил соборен во североисточниот дел на Сирија, според тамошните извештаи. Несреќата сo авионот „Сухој-25“ се случила во област под контрола на бунтовниците....