vesti24.mk

Tag : усмртен пешак

ЗАБАВА

Морничава видео снимка: Автомобилот на Убер самостојно одлучил дека не мора да го избегне пешакот

admin
Убер откри која е причината зошто еден од пробните автомобили од нивната флота на автономни возила усмрти пешак. Од компанијата веруваат дека сензорите на модифицираниот...