vesti24.mk

Tag : утрински навики

ЗАБАВА

Пет утрински навики кои му пречат на слабеењето

admin
Најголема грешка при слабеењето е денот да се започне на погрешен начин, смета д-р Сузан Пирс Томпсон, претседателка на Институтот за одржливо слабеење. Говорејќи зошто...
ЗАБАВА

Утрински навики кои влијаат на вашето здравје и расположение

admin
Доколку наутро се чувствувате мрзливо, депресивно, често доцните и не сакате да станете од кревет – ова се причините. Променете ги овие навики кои влијаат...