vesti24.mk

Tag : учк

ВЕСТИ

СКАНДАЛ: Коалицискиот партнер на Заев упати честитки до УЧК затоа што прогласиле слободна зона во Македонија

admin
Втори мај е ден на националната гордост, напиша на Фејсбук Билал Касами, лидерот на БЕСА и предизборен коалиционен партнер на СДСМ и Заев кој честиташе...
ВЕСТИ

Османи од СДСМ: Во Македонија веќе две години немаме на власт Влада која сака да ги апси поранешни војници на УЧК

admin
Кривичниот суд во Скопје вчера ја отфрли жалбата на адвокатот Насер Рауфи, со која се бараше ослободување на поранешниот припадник на УЧК Томор Морина, кој...