vesti24.mk

Tag : фалсификувани пари

ВЕСТИ

Пуштени во оптег фалсификувани пари- кривична против двајца гостиварчани

admin
ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(54) и М.И.(37), двајцата од с.Чегране, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. Во...