vesti24.mk

Tag : фалсификување

ВЕСТИ

ФОТО: Во тетовско откриена „фабрика“ за фалсификување пари – еве што друго било пронајдено при претресот

admin
Денеска (12.03.2021) во периодот од 10.30 до 11.20 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово извршиле претрес во домот и помошни...
ВЕСТИ

Кумановци фалсификувале пари, па ги користеле во казино

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Р.(43) и Н.С.(32) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. -Пријавените, на 22.01.2021 од...
ВЕСТИ

Рочиште за 27-ми април: Нарушена е доверливоста на доказите, има индиции дека е можно некој да ги фалсификувал

admin
На денешното рочиште за т.н. организирање на настаните на 27-ми април вешто лице сведочеше за доказите за телефонски разговори кои ги понуди Вилма Рускоска, обвинител...
ВЕСТИ

Кривична пријава за фалсификување дозвола за движење за време на „полициски час“

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против С.М.(42) од Скопје,...
ВЕСТИ

Претрес во Скопје поради фалсификувани дозволи за движење во полициски час

admin
Припадници на скопската полиција во саботата вршат претрес на стан во скопската општина Аеродром, поради сомневања за организирано произведување повеќе фалсификувани документи и исправи, дознава...