vesti24.mk

Tag : фалсификување

ВЕСТИ

Рочиште за 27-ми април: Нарушена е доверливоста на доказите, има индиции дека е можно некој да ги фалсификувал

admin
На денешното рочиште за т.н. организирање на настаните на 27-ми април вешто лице сведочеше за доказите за телефонски разговори кои ги понуди Вилма Рускоска, обвинител...
ВЕСТИ

Кривична пријава за фалсификување дозвола за движење за време на „полициски час“

admin
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал до Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против С.М.(42) од Скопје,...
ВЕСТИ

Претрес во Скопје поради фалсификувани дозволи за движење во полициски час

admin
Припадници на скопската полиција во саботата вршат претрес на стан во скопската општина Аеродром, поради сомневања за организирано произведување повеќе фалсификувани документи и исправи, дознава...