vesti24.mk

Tag : Фарските Острови

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Убиени десетици китови на Фарските Острови поради традиција (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Повеќе десетици китови биле убиени во еден залив на Фарските Острови, а фотографии и видеа од масакрот од крв ја вознемирија светската јавност. Традиционалниот китолов,...