vesti24.mk

Tag : фарски острови

ЗАБАВА

ВИДЕО: Погледнете како изгледа тунелот со кружен тек на дното на Атланскиот Океан

admin
Завршени се подводните работи на тунелот со кружен тек кој е изграден во Атланскиот Океан и истиот ќе биде отворен за неколку недели. Како дел...