vesti24.mk

Tag : Фасебоок

ТЕХНОЛОГИЈА

Флертување со помош на Фејсбук: Нова функција за покривање на скандалот?

Ferad Aruc
Среде најголемиот скандал со податоци во историјата на фирмата, шефот на Фејсбук, Марк Закерберг, изненади со најавата дека најголемата социјална мрежа добива нова, флерт-функција. Тоа...
МАКЕДОНИЈА

Струмичанец се богател преку Фејсбук, но „заборавил” да плати данок државата

Ferad Aruc
Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против 25-годишниот Д.Д. од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување’’. Во...
ТЕХНОЛОГИЈА

Како да дознаете дали некој ве блокирал на Facebook

Ferad Aruc
Освен тоа, многу е потешко да дознаете дали некој ве блокирал или избришал од листата на пријатели, отколку што е да избришете некого. Ако имате...