vesti24.mk

Tag : Фатиме Фетаи

ВЕСТИ

Што зборуваше Фатиме Фетаи за Јанева во јуни, а што зборува сега?

admin
Пред само два месеци, односно во јуни годинава, обвинителката Фатиме Фетаи застана во жестока одбрана на својата шефица Катица Јанева. Таа гласно се изјасни дека...
МАКЕДОНИЈА

Фатиме Фетаи: Ќе одам во диско повторно, нека ме критикуваат слободно(ВИДЕО)

Ferad Aruc
На гала вечерта на раскажување женски приказни „ПричПич“, меѓу раскажувачките говореше специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи. Годинава темата на која се говореше е „Добив“. Обвинителката...
МАКЕДОНИЈА

По бундата од 830 евра, Фатиме Фетаи со чанта 2.550 евра (ФОТО)

Ferad Aruc
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи очигледно ужива во раскош и луксуз. Неодамна на судење дојде во луксузна бунда од крзно од ракун…. од 830 евра! И се...
ЗАБАВА

Фатиме на разубавување кај Дадар: Специјалната јавна обвинителка опасно добра

Ferad Aruc
Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи беше во посета во студиото на познатиот шминкер Александар Дадар. Причината за оваа посета беше новогодишната прослава на Специјалното Јавно...
МАКЕДОНИЈА

Лажен профил на Фатиме Фетаи на „Инстаграм“

admin
На „Инстаграм“ се појави профил на Фатиме Фетаи за кој Специјалното јавно обвинителство вели дека е лажен. „Засега непознато лице создало лажен инстаграм-профил на јавната...
МАКЕДОНИЈА

Обвинетиот во „Триста” не се појави на суд – Фетаи ќе му испрати вештак

admin
Во Кривичниот суд денеска повторно не се појави обвинетиот во случајот „Триста“, поранешниот помошник министер во МВР, Ѓоко Поповски, кој се товари за злоупотреба на службена...
МАКЕДОНИЈА

Мимоза Ристовска за Фатиме Фетаи: Од кучка со камшик, до жена со правда во очите

admin
Професорката Мимоза Ристовска на нејзиниот блог објави текст во кој го опишува искуството со обвинителката Фатиме Фетаи пред да стане специјален јавен обвинител. Ја запознав...