vesti24.mk

Tag : Фатмир Бесими

ВЕСТИ

Бесими рамнодушно призна дека јавниот долг ќе надмине 60,5% од БДП загрижувачки размер од над 6,5 милијарди евра

admin
На вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија, министерот за финансии Фатмир Бесими рамнодушно призна дека јавниот долг ќе надмине историски 60,5% од БДП, со загрижувачки...
ВЕСТИ

Флорим Бесими поднесе оставка од функцијата пратеник за брат му да биде изгласан за министер

admin
Флорим Бесими пратеникот од редовите на ДУИ, поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, поради како што вели избегнување на можен конфликт. -Останувајќи убеден во...