vesti24.mk

Tag : ФБИ

СВЕТ ТЕХНОЛОГИЈА

ЦИА и ФБИ: Не ги користете Хуавеј и ЗТЕ смартфоните

Ferad Aruc
Меѓу потписниците се директорите на ЦИА, ФБИ и НСА. Освен Хуавеј, во документите се споменува уште една кинеска телекомуникациска компанија – ЗТЕ, која „американските граѓани...
Uncategorized

Коми: Нема сомнеж дека Русија се мешала во изборите во САД

admin
Немам сомнежи дека Русија се мешала во претседателските избори во Соединетите Американски Држави, но нема докази дека успеала да ги намести гласовите, изјави поранешниот директор...