vesti24.mk

Tag : Феминистки

АВТОМОБИЛИ

Формула 1 девојките гневни што феминистките им ја укинаа работата

Ferad Aruc
Засилувањето на акцијата за пријавување на сексуално вознемирување или злоупотреби на работната средина стигна и до Формула 1, па така по притисокот кој го извршија...