vesti24.mk

Tag : фенг шуи

ЗАБАВА

Секој може да го направи – еве што треба да ставите под креветот за да привлечете голема сума на пари

admin
Овој амајлија ќе привлече позитивна енергија во вашиот дом. Кога лежиме во кревет, преку ден додека се одмараме или во текот на ноќта кога спиеме,...
ЗАБАВА

Ставете свеќа во овој дел од домот за да привлечете успех, овие бои треба да ги користите

admin
Оганот е актвен, дава моќ по фенг шуи. Ја засилува вашата репутација и тоа како другите ве гледаат, но влијае и на личниот успех. Делот...
ЗАБАВА

Фенг шуи совети за да привлечете среќа на најлудата ноќ!

admin
Оваа година не претерувајте со декорирање на празничната трпеза – одлучете се за нешто поедноставно. За само три денови ќе ѝ посакаме добредојде на новата,...
ЗАБАВА

Оваа билка мора да си ја купите за дома, носи среќа и го чува семејството од зло

admin
Фикусот е билка која сите треба да ја имаме дома. Според Фенг Шуи билките се неопходни дома, а фикусот носи радост, среќа и хармонија. Кога...
ЗАБАВА

Сите ги имаме дома – 3 работи кои ја бркаат позитивната енергија од домот

admin
Фенг шуи е древна вештина за живеењето и уредувањето на просторот. Според фенг шуи, одредени работи го блокираат напливот на позитивна енергија во нашиот дом и живот, а...
ЗАБАВА

Подобрете ја финансиската состојба со Фенг Шуи

admin
Верувате дека движењето на енергијата влијае на сегменти од нашиот живот, вклучувајќи го и материјалниот? Ако верувате, постојат неколку начини со кои можете да постигнете...
ЗАБАВА

Магнет за пари: Оваа боја на паричникот привлекува богатство

admin
Според фенг шуи ако имате црвен паричник тоа значи дека имате добра енергија и го привлекувате богатството во вашиот живот. Каква боја е вашиот паричник?...