vesti24.mk

Tag : Фени Индустри

МАКЕДОНИЈА

Тасева: Анѓушев ми се закани за објавите за „Фени“, Заев ми се извини во негово име

Ferad Aruc
Вицепремиерот за економски прашања во Владата, Кочо Анѓушев, се заканил со тужба на Слаѓана Тасева, претседателка на „Транспаренси интернешнал – Македонија“, за објавите во кои...