vesti24.mk

Tag : ферари

ЗАБАВА

Голфер направи неверојатен потег со своето Ферари од 5 милиони евра (ВИДЕО)

admin
Интегрален дел од подготовките за професионален голфер е справување со стресни ситуации и притисок, а Јан Поултер се справува на посебен начин. Поултер е познат...
ЗАБАВА

Неговото „Ферари“ чини милион долари: Погледнете како го вози автомобилот со 1.000 коњски сили (ВИДЕО)

admin
Не станува збор за кое било Ferrari, туку баш LaFerrari во Aperta издание што е ограничено на околу 200 примероци. Хибридниот погон во кој се...
АВТОМОБИЛИ

„Ферари“ е најпрофитабилен автомобилски бренд

Ferad Aruc
„Ферари“ е најпрофитабилен бренд во автомобилската индустрија, а најголем губитник е „Бентли“. „Ферари“ во првите шест месеци од годинава по секој продаден примерок од престижните...
ЗАБАВА

За неколку секунди уништија Ферари вредно 220.000 евра, причината за тоа е неверојатна! (ВИДЕО)

admin
Еден милионер не ги доставил навреме документите за сопственост на својот автомобил, а поради сомнеж дека возилото е украдено, британската полиција одлучила по протокол да...
ЗАБАВА

Со луксузниот автомобил сакал да му избега на полицаецот кој му пишувал казна: Тоа му беше многу голема грешка! (ВИДЕО)

admin
Парите и моќта обично одат „под рака“, но постојат ретки случаи кога се на спротивни страни. Еден богаташ кој поседува 260.000 долари вредно Ферари 458...
ЗАБАВА

На онлајн страната eBay се појави чуден оглас за продажба на автомобил со фотографија каде девојка орално задоволува маж

Ferad Aruc
Несекојдневна реклама за половно жолто Ферари ги шокираше корисниците на eBay, страната за онлајн купување, кои очекувале вообичаена реклама за продажба на автомобили, всушност гледале...
АВТОМОБИЛИ

Пристигна потврда од Маранело: Ферари ќе произведува SUV модели

Ferad Aruc
Италијанската компанија која што е синоним за спортски – суперавтомобили сега се насочува кон еден сосема друг сегмент од пазарот. Според многумина, Ферари ќе загуби...