vesti24.mk

Tag : фестивал

ЗАБАВА

Домашните „Funk Shui“ на 10. фестивал „Здраво млади“

admin
Јубилејното десетто издание на фестивалот на нова музика „Здраво Млади“ ќе се одржи на 27 август годинава во паркот МКЦ. На фестивалот ќе учествуваат нашиот...
ЗАБАВА

ФОТО: Ширум светот се одржа фестивалот на Дедо Мразовци

admin
Во повеќе градови низ светот, меѓу кои и во Њујорк, вчера се оддржа традиционалниот фестивал на Дедо Мразовци. Повеќе илјади Дедо Мразовци, облечени во нвините...
ВЕСТИ КУЛТУРА МАКЕДОНИЈА

Спуштени завесите на фестивалот „Албански театар во Македонија“

admin
Со доделување на наградите на најдобрите, синоќа во Дебар заврши 18-то издание на фестивалот „Албански театар во Македонија“. Наградата за најдобра претстава беше доделена на...
ВЕСТИ СВЕТ

Објавена страшна снимка од влетување на воз меѓу луѓе на фестивал

Ferad Aruc
Во несреќата која вчера се случила на северот на Индија во Панџаб, кога патнички воз налетал на луѓе, загинале најмалку 60 лица, а повредени биле...
МАКЕДОНИЈА

„Њујорк Тајмс“: Галичка свадба треба секој да ја посети

Ivana
Познатиот американски весник „Њујорк тајмс“ ја смести Македонија на листата од девет земји кои имаат најдобри европски фестивали. На листата е издвоена Галичката свадба како...
Uncategorized

Скопски цветен фестивал во Паркот Македонија

admin
Градот Скопје и ЈП „Паркови и зеленило“ на 27 и на 28 мај во Паркот Македонија, наспроти „Веро 2“ во Тафталиџе, ќе го организираат четвртиот...