vesti24.mk

Tag : Фетаи

МАКЕДОНИЈА

Астеруд контра Фетаи: Кога ќе созрее емотивно ќе може да се кандидира за Претседател

Ferad Aruc
Професорката Каролина Ристова Астеруд која е една од најдокажаните феминистки во Македонија реагира на настапот на Фатиме Фетаи на ПичПрич настанот за рамноправност на жените...
Uncategorized

Фетаи: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ перел пари преку партијата, осомничени 14 лица

admin
Дојдовме до заклучок дека исказот на сведокот Рамадан Бајрами е изнуден исказ за „Сопот”. МВР и службени лица извршиле кривично дело тортура, фактите ги наведува...