vesti24.mk

Tag : Фејсбук статус

ЦРНА ХРОНИКА

Македонец споделувал фотографии од девојче на Фејсбук и пишувал дека сака да ја убие

Ivana
Маж од Неготино со иницијали Д.С. споделувал фотографии од девојка на социјалната мрежа Фејсбук и пишувал закани по нејзиниот живот. Како што информира полицијата, тој...
МАКЕДОНИЈА

Само будалите ќе плаќаат даноци!

Ferad Aruc
После условната казна на Талевска само кретените ќе плаќаат даноци во оваа вукојебина. Тричковски консалтинг им препорачува на сите даночни обврзници да не и плаќаат...
ЖИВОТ

Ја тегне пурата и гледа дали го гледаат “п*чк*” – сабота вечер во Скопје

Ferad Aruc
Сабота вечер. Излезена со другарките у Сокаче. Единственото место у градов каде што луѓето знаат да уживаат. Луѓе кои имаат некакви емоции на нитвните лица....