vesti24.mk

Tag : физички напад

ВЕСТИ

Драма во Кочани: Поголема група на граѓани дошле пред нејзината куќа и ги претепале роднините и соседите

admin
Во текот на вчерашниот ден во 20:40 часот во Полициската станица Кочани, М.И.(43) од Кочани пријавила дека во место викано „Трајаново трло“ во Кочани, пред...
ВЕСТИ

Момче од Крива Паланка со метален предмет нападнало вработен во угостителски објект

admin
Во Полициската станица Крива Паланка вчера бил приведен И.М. (19) од Крива Паланка, постапувајќи по пријава во 20.14 часот од страна на А.Ј. од Крива...
ВЕСТИ

ГО НАПАДНАЛА КОЛЕГАТА- вработена во штипската болница завршила во полиција откако физички се пресметала со вработениот колега

admin
Вработена во Клиничката болница – Штип била пријавена за физички напад, кој се случил во Здравствениот дом во Штип. – На 27.11.2020, во 12.35 часот,...
ВЕСТИ

Откако објави серија скандали и афери за македонски моќник физички нападнат новинарот Љупчо Златев

admin
Утрово во раните утрински часови во еден скопски ресторани во близина на гимназијата „Орце Николов“ бил нападнат новинарот Љупчо Златев. Според нашите информации човек кој...
ВЕСТИ

Кумановци среде Скопје се паркирале непрописно, па незадоволни од казната на вработениот во Градски паркинзи го истепале

admin
На 31.01.2020 околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, З.М.(59) и Г.М.(34), двајцата од с.Љубодраг, кумановско, физички го...
ВЕСТИ

Млад скопјанец нападнал полицајци- бил приведен во Карпош

admin
Во Полициска станица Карпош синоќа во 23.45 часот бил приведен Д.А. (23) од Скопје, бидејќи во 21.20 часот на улица „Јуриј Гагарин“ физички нападнал полициски...
ВЕСТИ

Тинејџерка од ова скопско село физички нападната од момчето со кое била во врска- едвај спасила жива глава па пријавила во полиција

admin
Утринава 4:30 часот во СВР Скопје, пријавено е дека во с.Црешево, физички била нападната 17 годишна девојка од страна на Т.Б.(21) од с.Булачани со кого...
ВЕСТИ

Тепачка во фирма во Ѓорче: Го удриле со пиштол, па физички го нападнале

admin
Во Полициската станица Ѓорче Петров вчера во 10.13 часот било пријавено дека во простории на фирма на улица „Ѓорче Петров“ настанала физичка пресметка меѓу Ф.Е.(54),...
ВЕСТИ

Драма во паркот „Аеродром“: Прво му го удрил автомобилот, па го претепал со метален предмет

admin
Во СВР Скопје вчера 23.22 часот било пријавено дека во парк „Аеродром“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од Д.П.(42) од Скопје...