vesti24.mk

Tag : фикус

ЗАБАВА

Оваа билка мора да си ја купите за дома, носи среќа и го чува семејството од зло

admin
Фикусот е билка која сите треба да ја имаме дома. Според Фенг Шуи билките се неопходни дома, а фикусот носи радост, среќа и хармонија. Кога...
ЗАБАВА

Ова цвеќе го штити и чува семејството од зло, а ако го ставите во овој дел од куќата ќе се збогатите (ФОТО)

admin
Омиленото домашно цвеќе на многу жени е фикусот, но сите ретко знаат како тоа влијае на нив и нивниот животен простор. Според фенг шуи ова...
ЗАБАВА

Фикусот дома не смее да стои на одредени места – носи пари, мир и среќа

admin
Омилената куќна билка на многумина фикусот, според Фенг Шуи носи многу среќа, здарвје и благосостојба во домот. Сепак, важно е и каде ќе биде поставена...