vesti24.mk

Tag : Филипини

ЗАБАВА

Не сте виделе вакво нешто! – Нема да ви се верува големината на ова животно кое најверојатно го донесе коронавирусот!(ФОТО)

admin
Луѓето околу светот останаа без зборови кога ја видоа оваа фотографија. Нема да ви се верува колкав е овој редок азиски лилјак. „Големиот златнокрунест лилјак“...
ЗАБАВА

Исценирал дека загинал поради својата девојка: Потоа и приреди уште поголеми изненадување (ВИДЕО)

admin
На социјалните мрежи кружи снимка од момче на една девојка од Филипините кој се претворал дека згинал во несреќа за само неколку моменти подоцна да...
ЗАБАВА

Смртоносниот тајфун запре венчавка: Токму кога сакаа да танцуваат, се слушна тресок, сите врескаа и бараа спас (ВИДЕО)

admin
Супертајфунот кој овие денови ги погоди Филипините „посети“ и една венчавка во местото Марикини. Ренди (29) и Џенифер (28) тргнале кон подиумот за да танцуваа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Морничава снимка од тајфунот на Филипини: “Доаѓа судниот ден!”

Ferad Aruc
На социјалните мрежи се појави снимка од тајфунот Мангкхут кој ги погоди Филипините, а истата потсетува на морничава сцена од хорор филм. На снимката се...
ВЕСТИ СВЕТ

Видео: Тајфунот направи пустош на Филипини, со силни ветрови и обилни врнежи продолжи кон Кина

Ferad Aruc
Разорниот тајфун Мангкхут, што досега одзеде над 25 животи на Филипини, носи обилни врнежи и силни ветрови кон јужниот брег на Кина, објави Би-Би-Си. Властите...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Богаташка од Кувајт тврди дека Филипинските “слуги” не треба да имаат слободен ден ниту пасоши во себе

admin
Инстаграм ѕвездата од Кувајт, воедно и мејкап артистка Сондос Алкатан ја следат повеќе од 2,3 милиони следбеници, но се најде на удар на критики откако...
ВЕСТИ СВЕТ

(ВИДЕО) Скандалозно однесување на филипинскиот претседател: Бакна работничка во уста, таа се смееше, а луѓето аплаудираа

admin
Контроверзниот филипински претседател Родриго Дутерте се соочува со лавина на критики откако бакна во уста Филипинка која што работи во Јужна Кореја. Тоа се случило...