vesti24.mk

Tag : филип втори

ЖИВОТ

Грците му биле редовен “оброк”, имал 7 жени и претрпел голем број повреди: 10 факти за големиот ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ

Ferad Aruc
Можеби очекувавте дека во овој текст ќе прочитате за Александар Македонски, но и покрај тоа што тој ја изградил најголемата империја што некогаш постоела, говориме...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата ќе им помогне на овоштарите и ќе ги стопира парите за невладините

admin
Владата на вчерашната осма седница донела две одлуки, за помош на производителите на праски кои протестираа против ниските цени на откупот, како и за укинување на одлуката...