vesti24.mk

Tag : Филип Цептер

СВЕТ

Кои се најбогатите луѓе во регионот – Меѓу нив и еден Македонец

Ferad Aruc
Во Македонија, според податоците на порталот “Slavorum”, на врвот се наоѓа Орце Камчев, сопственик на “Орка Холдинг”, со 238 милиони долари вредно богатство. Основачот на...