vesti24.mk

Tag : ФИЛМ

ВЕСТИ КУЛТУРА

Македонскиот филм „Дедо и внук“ прогласен за најдобар на престижниот Independent Film Awards

admin
По шест вредни награди на познати фестивали шурум светот, играниот филм „Дедо и внук“ на режисерот Илија Пиперкоски е прогласен за најдобар странски филм на...
ЗАБАВА

Краток, но многу моќен филм: За родителите на деца со аутизам и за тие кои не сфаќаат низ што поминуваат овие семејства

admin
Краткиот филм „Float“ ќе ве освои со силната порака за прифаќањето на „различните“. Анимираното видео на Pixar е дело на Боби Рубио, кој сакал да...
ЗАБАВА

Ова видео трае помалку од 3 минути, а неговата порака ќе ви го смени животот

admin
За помалку од 3 минути овој филм ни покажува повеќе отколку што очекуваме: претставува човек кој живее себичен живот и ги игнорира другите. Во првата сцена тој...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Според хороскопот: Кој е совршениот филм за вас за божиќните празници? (ВИДЕО)

admin
Со толку неверојатни филмови, некогаш е тешко да одлучиме кој е најдобриот за нас. Сепак, астрологијата секогаш има совети за нас, па така и за...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Е.Т. се врати на Земјата после 37 години

admin
Американската технолошка компанија Xfinit пред неколку дена ја објави својата божиќна реклама која само на Јутјуб веќе ја виделе повеќе од 10 милиони луѓе. Во...
КУЛТУРА

„Мојата порта“ – краток филм на деца од основните училишта во општина Центар

admin
На програмата на КРИК, фестивал за критичка култура, во Музејот на современа уметност ќе се одржи предавање и разговор на тема „Заедници вон капитализмот: криптовалути,...
ЖИВОТ

Сталоне изненади со фотографија од снимањето: “Ова не е Рамбо”

Ferad Aruc
Силвестер Сталоне ги воодушеви обожавателите со најава дека се припрема за снимањето на новото продолжение од серијалот “Rambo”, но воодушевувањето спласна откако тој објави фотографии...
ЖИВОТ

Во филмска акција разоткриен ланец на елитна проституција: Во стан уапсени 3 макроа и 7 жени!

Ferad Aruc
Елитни проститутки, седум, уапсени се неодамна во стан на Нов Белград каде на клиентите им пружале сексуални услуги за пари. Протитутките се уапсени додека кај...
ЗАБАВА

Порно снимките на Сузана Манчиќ на филм!

Ferad Aruc
Најпознатата лото девојка на Балканот, Сузана Манчиќ неодамна добила понуда од една украинска филмска продукција да сними документарен филм за нејзиниот живот. Украинците се заинтересирале...
ЖИВОТ

Бременост, љубов и борба за живот: Бура од емоции во филмот кој сите жени го очекуваат

Ferad Aruc
Премиерата на последното продолжение од трилогијата „Fifty Shades“ е закажана за 8 февруари. Новиот трејлер за „Fifty Shades Freed“ најавува свадба, меден месец, нов дом,...
ЉУБОВ И СЕКС

Како изгледа снимањето на секс сцена од филм?

Ferad Aruc
Снимки од зад камерите на филмот „Stretch“ на Џо Карнахан покажуваат колку бизарно и нееротско може да изгледа снимањето на секс-сцена во филм. Смеењето на...