vesti24.mk

Tag : фиром

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

За Турција не важи ни ФИРОМ, ни Северна, ни Илинденска, за нив сме МАКЕДОНИЈА

Ferad Aruc
Генералниот секреатер на НАТО, Јенс Столтенберг денеска на свечен настан и официјално ќе му ја врачи поканата за членство на Македонија во Алијансата на премиерот...
МАКЕДОНИЈА

Бугарија одлучи: Нема да не нарекува Македонија, и за неа ќе бидеме ФИРОМ

Ferad Aruc
угарскиот амбасадор во Брисел, Димитар Чанчев, денеска појасни дека Бугарија ќе не нарекува Поранешна Југословенска Република Македонија за време на своето претседавање со ЕУ во...
МАКЕДОНИЈА

Заев за грчката „Алфа ТВ“: Не се согласувам со ставот дека Скопје е единствениот наследник на Александар Велики

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев во интервју за грчката „Алфа ТВ“ изјавил дека не се согласува со ставовите на претходните македонски премиери дека Скопје е единствен наследник...