vesti24.mk

Tag : фитнес

ЗАБАВА

Тежела 135 килограми и се плашела од огледало: Денес е згодна фитнес инструкторка, нема да верувате како изгледа (ФОТО)

admin
Познати @ 01.09.2019 Се чувствува секси и покрај вишокот килограми: Многумина зборуваат за нејзиниот изглед и стилот на облекување (ФОТО) извор:курир.мк...
ЗАБАВА

Совршен тајминг: Резултатите се најдобри ако вежбате во овој дел од денот

admin
Фитнес експертите истакнуваат дека шансите за слабеење се поголеми ако вежбате во овој период. Можеби нема да ви се допадне и ќе кажете дека тогаш...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Фитнес хороскоп: Пронајдете го идеалниот тип на вежбање според хороскопскиот знак

admin
Доколку сè уште не можете да се одлучите со каква физичка активност сакате да се занимавате во Вашето слободно време, напомош доаѓа фитнес хороскопот. Како...
ЖИВОТ ЗАБАВА СПОРТ

30 вежби кои треба секојдневно да ги правите за да добивате совршен задник

Ferad Aruc
Заоблен и цврст задник е сон на секоја девојка и страст на мажите, па не е ни чудно што неретко главната фитнес задача е токму...
Uncategorized ЗДРАВЈЕ

Ослабнала 29 килограми бидејќи го променила начинот на кој го пие утринското кафе

admin
Ели Фишер конечно има стомачни мускули, а не сало околу стомакот. На неа ѝ било потребно помалку од една година за да ослабне речиси 30...
Uncategorized

(ВИДЕО)Вакво нешто еднаш се раѓа: Денски работи како тренер, навечер тверка со задник

Ivana
Украинката cе бави cо cпорт и работи како тренер, но навечер работи нешто во кое подеднакво ужива, ама и ноcи повеќе пари. Руcлана преку ден...
ЗДРАВЈЕ

Домашен фитнес од 7 минути со резултат како два часа во теретана

admin
Секој ден практикувајте ги овие вежби и ќе добиете резултати како секој ден да посетувате теретана и да вежбате цели два часа. Задолжително вежбајте во...
Uncategorized

Ако сакате совршено извајано тело, применете ги вежбите кои Кристијано Роналдо го одржуваат во форма (фото)

admin
Фантастичниот ас Кристијано Роналдо веќе се години важи за најдобар играч на светот, но тој не е само мајстор во фудбалот, туку и во спортот...