vesti24.mk

Tag : ФК Барселона

СПОРТ

Ливерпул им одржа лекција на Граѓаните, Барселона ја нокаутираше Рома

Ferad Aruc
Лидерот во шпанската Примера, Барселона и премиерлигашот Ливерпул се многу блиску до полуфиналето во Лигата на шампионите, откако вечерва остварија победи со три голови разлика...
СПОРТ

Беко го продолжува и проширува договорот за спонзорство со ФК Барселона

Ferad Aruc
Беко, водечкиот бренд за апарати за домаќинство во Европа го објавува продолжувањето на спонзоството на ФК Барселона, кое ќе приложи бројни возбудливи заеднички иницијативи во...
СПОРТ

Меси за големата промена во неговата игра: Порано бев себичен, а сега….

Ferad Aruc
Лионел Меси уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност со својата претстава на „Камп Ноу“ за време на реванш осминафиналето меѓу Барселона и Челси во...