vesti24.mk

Tag : фк вардар

Uncategorized

Ракометарите на Вардар, Циндриќ и Шишкарев во тимот на колото

admin
Двајца ракометари на Вардар се најдоа во изборот на ехф тв во најдобрата „седморка“ на колото. На централната бековска позиција е Лука Циндриќ, а на...
Uncategorized

Црвено-црна доминација Вардар ја збриша Победа!

admin
Македонскиот првак Вардар одигра одличен натпревар во рамки на 30. коло и со лесни 4-0 (2-0) славеше над прилепска Победа. Победа беше рамноправен противник само...