vesti24.mk

Tag : ФК ЛА Галакси

СПОРТ

Златан Ибрахимовиќ: Неверојатен старт на животот во Калифорнија

Ferad Aruc
Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ вели дека е благодарен што повторно игра фудбал, уживајќи во „лудиот старт“ на животот во Калифорнија. Ибрахимовиќ во...