vesti24.mk

Tag : ФК Реал Мадрид

СПОРТ

Роналдo и Реал победија во Торино, Баерн го освои „Рамон Санчез Писхуан“

Ferad Aruc
Фудбалерите на Реал Мадрид и Баерн Минхен направија голем исчекор кон полуфиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва како гости славеа над Јувентус, односно Севилја....